Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības indekss

Publicēts: 13.11.19

Rīgas Tālmācības vidusskola sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS īstenojusi apjomīgu pētījumu.
Šodien Eiropas Savienības mājā notika izglītības indeksa pētījuma prezentācijas pasākums.
Preses konferencē piedalījās pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš, RTV direktors Edgars Grinis, RTV pedagogs, ekonomists Edgars Čerkovskis un Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecākā eksperte Anžela Jurjāne-Brēmene.
Tika meklētas atbildes uz jautājumiem:
Kā sabiedrība vērtē izglītības pieejamību un kvalitāti Latvijā? Vai izglītības saturs atbilst darba tirgus prasībām? Vai vidējai izglītībai jābūt obligātai?

24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju, liecina Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības indekss. Pētījumā, kurš tika prezentēts šodien vērtēts sabiedrības viedoklis par izglītības kvalitāti, pieejamību un atbilstību darba tirgus prasībām. Analizējot visus faktorus, aprēķināts arī kopējais izglītības indekss, kas šogad ir pozitīvs: 55,6. Šobrīd 21% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte Latvijā ir zema.

Pētījums veikts no 2019. gada oktobra sākuma līdz 2019. gada novembrim un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 respondenti no visas Latvijas. Maksimālais indeksa rādītājs ir +100, bet minimālais – 0. Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības indekss veidots ar mērķi apzināt situāciju izglītības jomā, kā arī sekmēt izglītības pieejamību un kvalitāti visā Latvijā. Indekss plānots kā ikgadējs pētījums.

Lasi informāciju par pētījumu ziņu portālos:

TV NET   BNN    DZIRKSTELE

Klausies, ar pētījuma rezultātiem iepazīstina pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš LSM ziņās 
un RTV direktora Edgara Grīņa viedokli RE! .

Skaties 900 sekundes, kur RTV pedagogs, ekonomists Edgars Čerkovskis stāsta par izglītības indeksu.

Skaties sižetu TV 3 ziņās par izglītības indeksu. Laiks: 09:00

FOTOGALERIJA