Tā būs pārcelta!!! Ekspertu diskusija “Privātskolu nākotne Latvijā: iespējas un izaicinājumi”

Publicēts: 13.03.20

Ekspertu diskusija “Privātskolu nākotne Latvijā: iespējas un izaicinājumi”.

Organizē: Rīgas Tālmācības vidusskola
Moderators: Marta Kive
Datums: 25. marts
Laiks: 12.00 līdz 13.30

Pēdējos mēnešos privātskolu vidū valda neskaidrība un bažas par nākotni, jo no izglītības politikas veidotāju puses izskan idejas par minimālo skolēnu slieksni privātajās skolās, lai saņemtu valsts līdzfinansējumu. Minētais skolēnu skaits (350) ir tikai dažās no Latvijas privātajām skolām, tāpēc lielākajai daļai nav skaidrības par turpmāko pastāvēšanu. Virkne skolu ir pret šādu slieksni kopumā, jo privātskolas jau sākotnēji paredz nelielu skolēnu skaitu, lai katram bērnam nodrošinātu individuālu pieeju, turklāt, šāds dalījums ir pretrunā ar Izglītības likuma 57. pantam, kas nosaka, ka “Vecākiem (personām, kas realizē aizgādību) ir tiesības izvēlēties izglītības iestādi, kurā bērns iegūst izglītību”.

Privātskolu pārstāvji norāda, ka tādi kvantitatīvie mērījumi kā skolēnu skaits ir vienkāršākais, bet ne pareizākais risinājums, mudinot politikas veidotājus vērtēt skolas pēc kvalitatīvajiem rādītājiem. Tāpat tiek uzsvērts, ka, akreditējot skolu, arī valstij jāuzņemas daļas atbildības, nevis jānoveļ viss uz dibinātāju pleciem.

Tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem un ministri seminārā par privātskolām, daudzi skolu direktori tā arī neguva atbildes uz jautājumiem par to, vai skolēnu skaita slieksnis tiks ieviests un kāda būs privātskolu nākotne Latvijā, tāpēc Rīgas Tālmācības vidusskola organizē ekspertu diskusiju, pie apaļā galda aicinot gan nevalstisko organizāciju, gan IZM un privātskolu pārstāvjus.
Diskusijas organizatori cer, ka sarunas gaitā izdosies kliedēt visas neskaidrības un vienoties par kopīgiem risinājumiem.

Diskusija notiks 25. martā “Birojnīcā” (Berga Bazārs, Dzirnavu iela 84 k-2). Aicināts ikviens interesents!

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts.
Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

Diskusijas dalībnieki:
- Rīgas Tālmācības vidusskolas pedagogs, ekonomists Edgars Čerkovskis
- Neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle Laima Geikina
- Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvis
- Rīgas Katoļu ģimnāzijas direktore Anna Jermakoviča
Dalībnieku saraksts tiks papildināts.