Tiešsaistes lekcija "SAVA BUDŽETA PLĀNOŠANA"

Publicēts: 29.09.20

Edgara Čerkovska tiešsaistes lekcija "SAVA BUDŽETA PLĀNOŠANA"

Veiksmīga budžeta plānošana, ienākumu un izdevumu sabalansēšana, pārdomāti tēriņi un racionāla savu finansiālo iespēju izvērtēšana ir prasmes, kas noder ikvienam cilvēkam, īpaši jauniešiem, kas sper pirmos soļus patstāvīgā dzīvē vai tikai vēl gatavojas to darīt. Uzsākot tiešsaistes semināru ciklu par dažādām jauniešiem noderīgām prasmēm un kompetencēm, Rīgas Tālmācības vidusskola 8. oktobrī plkst. 17.00 aicina uz ekonomista un pasniedzēja Edgara Čerkovska semināru – lekciju "Sava budžeta plānošana". To būs iespējams vērot tiešsaistē skolas Facebook lapā.

Semināra laikā eksperts runās par dažādiem aktuāliem jautājumiem, skaidrojot, kas ir nodokļi, ienākumi, izdevumi, kā tos sabalansēt, kā saprast, ko vari atļauties, ko nē? E.Čerkovskis pieskarsies arī jautājumiem par kredītiem un dažāda veida aizdevumiem, sniedzot padomus, kas ļaus izvērtēt dažādu kredītdēvēju sniegtās iespējas.

“Mūsdienās, kad ātro kredītu saņemšana aizņem vien dažus klikšķus internetā, bet atdošana nereti izvēršas ilgstoša un sarežģīta, ir nepieciešams skaidrot un diskutēt par šīm lietām, īpaši ar jauniem cilvēkiem, kuri plāno vai gūst savus pirmos ieņēmumus un, protams, sāk saskarties ar pirmajiem izdevumiem. Tāpat ir būtiski runāt par to, kā veiksmīgāk plānot ikdienas budžetu un izvērtēt dažādu tēriņu nepieciešamību,” stāsta E.Čerkovskis.

Edgars Čerkovskis ir ekonomists, Rīgas Tālmācības vidusskolas pedagogs, kā arī Ekonomikas un kultūras augstskolas mācībspēks. Eiropas Komisijas eksperts digitālās ekonomikas jautājumus, sociālo zinātņu maģistrs, darbojas vairākas Ministru Kabineta un ministriju darba grupās tautsaimniecības, izglītības un digitalizācijas  jautājumos. Darbojas ekonomikas un vadības jomā. Vairāku Latvijas augstskolu vieslektors. Ir autors vairākiem tālmācības kursiem. Bieži uzstājas televīzijā un radio, komentējot notikumus pasaules un Latvijas ekonomikā.

Seminārs ir bezmaksas un to vērot tiešsaistē aicināts ikviens interesents. Semināra laikā būs iespējams iesūtīt sev interesējošos jautājumus. Ilgums – stunda.