Noskaņo sevi panākumiem!

Publicēts: 10.03.21

Visas tālmācības iespējas un priekšrocības jau ir aprakstītas daudzkārt, piemēram, mājas lapā, nemaz negribas atkārtoties – jā, vari mācīties paša izvēlētā laikā, paša izvēlētā vietā un tempā. Skolotāju video lekcijas un video konsultāciju ierakstus vari skatīties vairākkārt, apturēt, patīt uz priekšu vai atpakaļ.  

    

Nav jātērē laiks braukšanai uz skolu un nav jāizšķiež laiks sēžot garlaicīgās vai tev nevajadzīgās stundās.

Ieskaitēm pats izvēlies laiku un vari pildīt tās mierīgi, bez stresa online. Bet – mācīties jāmotivē sevi pašam, neviens skolotājs, kā klātienē, katru dienu tevi nedzenās. Ir jāmācās komunicēt ar skolu un ar klases biedriem elektroniski. 

3 neticami iemesli, kādēļ obligāti jāiegūst izglītība tālmācībā, efekts vienkārši satriecošs!

  1. Tu gandrīz netiksi izrauts no savas ikdienas dzīves.
  2. Neatgriezeniski atbrīvosies no garlaicības, - ja mācīsies, īpaši matemātiku.
  3. Nav zināms, vai būs labāk, ja būs citādāk, bet noteikti ir jābūt citādāk, lai būtu labāk.

PADOMI

Noskaņo sevi panākumiem!

  • Izveido savu mācību vietu.
  • Samazini traucējošos faktorus.

Veselīga rutīna (ieradumi) – mūsdienās Tu vari izpētīt dažādas labsajūtas padomu lietotnes, kas var palīdzēt izveidot un pārvaldīt veselīgus ieradumus.
Idejas īsiem pārtraukumiem:

  • Saules gaisma un svaigs gaiss. Tas var iet roku rokā ar pavingrošanu vai pastaigu ar suni.
  • Meditācija, joga un elpošanas vingrinājumi.
  • Saziņa ar draugiem un ģimeni.

Izveido grafiku!

Tev varētu rasties kārdinājums “mācīties pārmērīgi” un pārāk ātri virzīties uz priekšu pa kursu materiāliem. Nomierini sevi. Izvērtē laiku, kādu domā veltīt kādam uzdevumam savā grafikā. Ieplāno atpūtu!

Grūtākais vispirms. Kad mēs esam atpūtušies un mums ir modrs, svaigs prāts, mēs varam paveikt grūtākus uzdevumus, nekā tad, kad esam noguruši un iztērējuši spēkus.

Izmēģini citādi. Ja, lasot mācību grāmatu, izmanto marķieri, mēģini koncentrēties tikai uz lasīšanu un tikai pēc tam pieraksti lasītā kopsavilkumu. Ja vispirms skaties lekciju un pēc tam izmēģini praktisko vingrinājumu piemērus, maini secību.

Nekad nepalaid garām divreiz. Pamatā ir jāatzīst, ka neviens neesam perfekti. Dažreiz mēs izlaižam plānoto mācību sesiju vai nokavējam ieskaites termiņu. Tā notiek. Lai paliktu uz ceļa, nekoncentrējies uz to, ko palaidi garām. Tā vietā koncentrējies uz to, ka NAV nokavēts nākamais mācību solis vai nākamās ieskaites termiņš.

Video konspekti. Skatoties ierakstītu videoklipu, ik pēc pāris minūtēm pauzē un pieraksti īsu dzirdētā kopsavilkumu. Vari apturēt videoklipu vai pārskatīt tik reižu, cik vēlies, cik vajag.

Atceries, tu neesi viens!

Sazinies ar audzinātāju un skolotājiem mācību vidē, jautā administrācijai, pievienojies klases čatā!

Lai izdodas!

Process sākas ar novērtējumu, ko tu zini un ko nezini, tad plānošanu, ko un kā darīsi! 

Nedomā par nokavēto, domā, ko vari izdarīt tagad.
Katru gadu daži simti skolu sekmīgi absolvē. Tu vari būt viens no viņiem!

Ja esi izlēmis, ka Tev vajag vidējo izglītību, ieraksti savu vārdu, telefona numuru un e-pastu pieteikšanās laukā www.talmacibasvsk.lv  

Ļoti drīz saņemsi ziņu, kas jādara tālāk. Varēsi nākt uz biroju un dokumentus noformēt klātienē vai visu nokārtosi internetā.

Iesnieguma anketā jāieraksta būs valsts noteiktās obligātās ziņas par sevi un jāizvēlas klase un programma.

Jāsameklē pēdējā liecība no iepriekšējās skolas.

Jāparaksta līgums – pašam, ja ir vairāk kā 18 gadi; nepilngadīgam līgumu paraksta viens no vecākiem. Līgums – es apņemos mācīties, bet skola apņemas man piegādāt bez kādas papildus maksas visu mācībām nepieciešamo!

Drīz sagaidi savā e-pastā skolas mācību e-vides adresi www.klase.talmacibasvsk.lv un paroli.

Tev ir pieeja Tavam mācību profilam – tur viss jau ir vienkārši, apskaties sadaļas, noskaidro, kas šomēnes jāmācās, un sāc darboties.

Katru mēnesi 2-3 mācību priekšmeti, katrā divas ieskaites. Ieskaitēm ir klāt datumi, kad būs jākārto, ir izvēle nedēļas laikā. Parastajā dienu ritmā jāiekārto zināms laiks mācīšanās rituālam. 

Būs iespēja online iepazīties ar veselu pulku sev līdzīgiem apņēmīgiem tipiem.


Foto: https://www.freepik.com