Iestājoties RTV - atvēru jaunu lapu savā personīgajā dzīves grāmatā

Publicēts: 05.02.22

Domu par izglītības iegūšanu tālmācībā loloju jau diezgan ilgi, apmēram trīs gadus, taču īpašu atbalstu ģimenē neguvu, jo skolā man gāja labi, mācījos labi, skaidrs, ka nevienam no apkārtējiem pat prātā neienāca doma, ka var arī citādi….To, ka viegli man tas nenācās, ka visu nevarēju  pagūt, ka stress tikai pieauga, par to es nevienam īpaši neteicu, jo visi taču mācās klātienē, visiem pa laikam grūti un es tad, nu, kā visi….

Bija tikko iesācies mācību gads, bet es jau jutos emocionāli un fiziski izsmelta. Vecāki to ļoti labi redzēja. Vēlreiz ierunājos par tālmācību. UN KAUT KĀ VISS SASLĒDZĀS… Izrādījās , ka vecāku paziņu lokā ir bērni, kuri MĀCĀS VAI JAU BEIGUŠI TĀLMĀCĪBU UN VISI ĻOTI APMIERINĀTI! Patiešām neviena negatīva komentāra no paziņām nebija. Visi kā viens slavēja skolu - gan skolotājus, gan darba organizāciju, gan sistēmu kopumā.

Tad sekoja mācību pieteikums RTV. ZVANS NO RTV  MAN BIJA TIK PRIECĪGS PĀRSTEIGUMS STARPBRĪDĪ, VISU DIENU BURTISKI LIDOJU! Tā vien šķita, ka es jūtos tā, kā varbūt jūtas pirmklasnieks, kuram jādodas uz skolu - ļoti pacilāta, smaids līdz ausīm un sirdī  patīkams satraukums! BRAUCU PIETEIKTIES SKOLĀ UN PARAKSTĪJU LĪGUMU. Tas man bija Notikums! Ļoti labi atceros to dienu, 2019.gada 8.oktobri, KAD IESTĀJOS RTV - ATVĒRU JAUNU LAPU SAVĀ PERSONĪGAJĀ DZĪVES GRĀMATĀ! UN TĀ BIJA MANA IZVĒLE! MANA! Es zināju, ka man patiks te mācīties, jo tas bija lolots sapnis un izsvērts mērķis. Es biju pateicīga, ka kāds ir padomājis par mani un “izdomājis” tālmācību! Protams, es uzzināju, ka šis mans labvēlis ir bijusi Ilze Kalniņa-Dauga, esmu viņai tik NEIZSAKĀMI PATEICĪGA PAR TO - MĀCĪTIES SAVĀ RITMĀ, NETRAUCĒTI, SAVĀ ATMOSFĒRĀ.

Pirms iestājos skolā, noskatījos mācību video, kā mācīties tālmācībā, kāda izskatīsies mācību e-vide. Saņemot piekļuvi e-videi, viss likās ļoti saprotams noskatītā video dēļ. Tāpēc iesaku ikkatram patiešām noskatīties pamācības video, kā arī izlasīt mācību e-vidē ieteikumus, kā mācīties tālmācībā. Tas iedrošina, motivē un pārliecina, ka tā būs tava skola!

Uzsākt mācības tālmācībā man nemaz nebija grūti, šķita, ka esmu pareizajā vietā,  viss likās tik ļoti saprotams - tu mācies savā ritmā, kad vēlies un cik ilgi vēlies, piedalies vebināros, mēneša beigās attiecīgajos priekšmetos tu saņem vērtējumu par ieskaiti vai kontroldarbu! Esi saimnieks savam laikam, apzini savas stiprās un ne tik stiprās puses, tevi neviens nesalīdzina ar citiem, tev nav jāattaisno kāda, uz tevis uzliktās cerības.

MĀCOTIES TĀLMĀCĪBĀ ĻOTI SVARĪGI IR PAREIZI SAPLĀNOT LAIKU, LAI 24H PIETIKTU GAN MĀCĪBĀM, GAN SAVIEM VAĻASPRIEKIEM, GAN ATPŪTAI. Neiesaku izlasīt e-materiālus pēdējās dienās pirms ieskaitēm, jo apjoms mēdz būt paliels, taču katru dienu mazliet palasīt, pamācīties. Ieteikums no manas puses ir arī iekārtot savu  mācību vietu, mācību vidi, tā mācību process būs lietderīgāks. Svarīgi ir arī apmeklēt vebinārus, nevis tikai skatīties tos ierakstā, tas ir veids, kā parādīt savas zināšanas skolotājam ne tikai ieskaitē,  bet arī reāllaikā, skolotājs tevi pavisam noteikti pamanīs un novērtēs! Ļoti cienu un  novērtēju labestīgos, pozitīvos un ar humoru apveltītos skolotājus!

MĀCĪTIES TĀLMĀCĪBĀ NOTEIKTI IR VIENA NO MANĀM LABĀKAJĀM IZVĒLĒM.
Tā ir iespēja kļūt patstāvīgākam, atbildīgākam, organizētākam. DZĪVOJAM LAIKĀ, KAD IR JĀMĀCAS STRĀDĀT AR INFORMĀCIJAS APJOMU, TĀLMĀCĪBĀ ĻOTI LABI TO IEMĀCA, jo bieži vien mācību procesā lietderīgi ir meklēt papildus informāciju un iegūt jaunas zināšanas, pilnveidot vai padziļināt esošās, arī ieskaišu laikā bieži vien informācija, atbildes ir jāmeklē citos avotos.

Mācīties tālmācībā, man nav īpašu grūtību, jo saprotu, ka viss ir atkarīgs no manis, vērtējums ieskaitē ir atkarīgs tikai no manis. Ar šādu domu  katram iesaku uzsākt mācības tālmācībā. Diezgan bieži komunicēju ar skolotājiem, kas arī ir svarīgi veiksmīgam mācību procesam ne tikai parastā skolā, bet arī tālmācībā. Ir patīkami saņemt vēstules no skolotājiem! Tās vienmēr ir gaidītas! Atbildes nekad nav formālas, gluži pretēji - motivējošas, iedrošinošas un noderīgas!

IEGŪSTOT PAMATSKOLAS IZGLĪTĪBU TĀLMĀCĪBĀ, BIJA SKAIDRS, KA PALIKŠU RTV ARĪ VIDUSSKOLĀ, jo mācību process man vienkārši bija mierpilnāks un baudāmāks, jaunās zināšanas uztvēru daudz vieglāk sevis veidotajā, mierpilnajā atmosfērā. Manuprāt, tādai arī jābūt pašvadītai mācīšanai, kādu tagad akcentē jaunais izglītības standarts! Tieši RTV izvēlējos palikt, jo skolas vadība un pedagogi no pirmās dienas jau šķita kā vislabākā atbalsta komanda izglītības ceļā.

Pēc vidusskolas absolvēšanas plānoju studēt mākslu vai valodu un kultūras studiju programmu. Ceru, ka viss man izdosies! Lai izdodas ikvienam, kurš RTV sauc vai sauks par savu skolu!

Samanta Gindra
Rīgas Tālmācības vidusskolas 11. klases studente