Mūsu talantīgie sportisti!

Publicēts: 13.01.23

Ir teiciens, ka ir jāizbauda ne tikai rezultāts, bet arī brīži, kas piedzīvoti ceļā uz sasniegto rezultātu. Kristians izvēlējās sauli, izbauda ceļošanas iespējas un dara to, kas patīk!

Vārds, uzvārds: Kristians Fokerots
Mācās RTV 12. klasē

 1. Ar kādu sporta veidu tu nodarbojies?
  Pludmales volejbols.
 2. Cik gadus tu nodarbojies ar šo sporta veidu?
  Kopš 1.klases (sanāk 12. gads)
 3. Kādēļ izvēlējies tieši šo sporta veidu?
  Sākotnēji spēlēju gan pludmales volejbolu, gan zāles volejbolu, bet sapratu ka jau kopš bērnības patīk labāk dzīvoties pa āru saulītē, tāpēc tagad profesionāli spēlēju pludmales volejbolu, kā arī es izbaudu apceļot pasauli darīt to kas man patīk.
 4. Kuru tu uzskati par nozīmīgāko savu sasniegumu, šajā sporta veidā patlaban?
  Patlaban mans augstākais sasniegums ir Zelta medaļa U-19 Pasaules čempionātā.
 5. Kāds ir tavs augstākais mērķis, ko Tu vēlētos sasniegt savā sporta veidā?
  Olimpiskais Zelts.
 6. Kāds ir tavs treniņu grafiks/ikdiena šajā sporta veidā?
  Sezonas laikā (pavasaris, vasara) trenējos 2x dienā un pārsvarā smiltīs ar bumbu, bet tagad kamēr aktīvā sezona ir beigusies, treniņi ir vairāk svaru zālē un 3x nedēļā kā minimums.
 7. Kā tev izdodas treniņus, sacensības apvienot ar mācībām Rīgas Tālmācības vidusskolā?
  Pagaidām ļoti vienkārši, jo nav aktīvā sezona un ir daudz laika skolai.
 8. Kas tavuprāt ir visgrūtākā lieta Tavā sportā?
  Manuprāt spēlējot profesionāli, jebkurš sporta veids ir sarežģīts, bet runājot par pludmales volejbolu, grūtākais ir būt prom gandrīz visu vasaru braukājot uz sacensībām, kamēr tavi draugi atpūšas un izbauda vasaru. 
 9. Vai tev ir kādi īpaši rituāli pirms svarīgām sacensībām? Kādi?
  Es esmu tāds cilvēks, kam katra diena sastāv no rutīnām, tāpēc nav tādu īpašu pirmsspēļu rutīnu, es vienkārši daru to, ko es daru vienmēr. Protams, ir praktiskas lietas, kā pretinieku izpētīšana, spēles plāna vizualizēšana, kā arī atsevišķu muskuļu kārtīga sagatavošana.
 10. Kur tu glabā iegūtos kausus un medaļas?
  Es esmu no Kuldīgas, bet sports mani ir atvedis dzīvot uz Rīgu, tāpēc medaļas un kausus es glabāju Kuldīgā pie vecākiem, kur tiem ir sava speciāla vieta.
 11. Ko tu dari, kad netrenējies?
  Brīžos kad netrenējos man patīk klausīties mūziku un gatavot ēst, kā arī vienkārši pavadīt laiku ar draugiem, draudzeni un vecākiem.
 12. Vai tev ir kāds tava vai cita sporta veida favorīts – konkrēts spēlētājs/sportists?
  Jā, protams, pat vairāki. Pārsvarā tie ir basketbolisti un katrs no tiem atšķiras ar to kā tie mani iedvesmo. Piemēram, kāds mani iedvesmo ar savu uzvedību laukumā, bet cits ar savu dzīvesveidu.
 13. Kādām īpašībām, tavuprāt, jāpiemīt tava pārstāvētā sporta veida sportistiem?
  Noteikti jāprot pieņemt ātri lēmumus un nepārtraukti domāt ar galvu. Kā jau visos sporta veidos ir nepieciešamas atsevišķas fiziskās īpašības, bet ar pietiekami lielu gribasspēku to var panākt jebkurš.
 14. Kādu padomu tu dotu kādam, kurš tik tikko ir uzsācis savas profesionālā sportista gaitas?
  Man pat ir ļoti daudz ietekumu, bet svarīgākais noteikti būtu – saprast, ka neviens nav perfekts un es galvoju, ka ceļš uz panākumiem būs kā pa kalniem, gan asarām, gan sāpēm, bet ja tu gribi būt labākais, tu vienkārši pasmaidi, pasaki, ka esi labākais un turpini darīt. Vēl svarīgi ir trenēties, ne tikai smagi, bet arī gudri un trenēties gudri nenozīmē viegli! Un, protams, censties nepārtraukti sevi pilnveidot, ne tikai uz laukuma, bet arī dzīvē, lai arī pēc tam tu spētu iedvesmot citus. Ieteikums no manis ir lasīt daudz grāmatas, nevis pasakas, bet tādas, no kurām tu vari mācīties un kuras tev palīdzēs būt soli priekšā citiem.