RTV Literāti

Publicēts: 09.02.24

Rīgas Tālmācības vidusskola sniedz iespēju skolēniem pašiem saplānot savu grafiku, tādejādi skolēniem atliek vairāk laika saviem hobijiem un interesēm. Tuvojoties Rīgas Tālmācibas vidusskolas 15. dzimšanas dienai, vēlamies izcelt to, cik dažādi un talantīgi skolēni mācās mūsu skolā.

Sākam jaunu projektu - "RTV literāti".

Katru nedēļu būs iespēja iepazīties ar jaunu RTV skolēnu un viņu literārajiem darbiem.

09.02.2024.

Šonedēļ iepazīstinām jūs ar mūsu 12. klases skolnieci Jogitu, kura aizraujas ar dzejoļu rakstīšanu.

 

Ar tādu mazo poēmu/dzejoļu rakstīšanu sāku aizrauties pirms 3 gadiem. Man ļoti patika, kā raksta citi, tāpēc vēlējos pamēģināt pati, un tā arī man iepatikās un vēl joprojām rakstu. Jau pamatskolā devos uz literatūras konkursiem, rakstīju pasakas/esejas. Manuprāt, mana aizraušanās rakstīt ir radusies no tā, ka man ļoti patīk lasīt grāmatas. Skolotāja mēdza teikt, ka esmu ''grāmatu tārps''.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kur tu smelies iedvesmu?

Iedvesma ne vienmēr ir. Reizēm tās nav vispār. Tad es nerakstu. Parasti kaut kas atgadās, kāds notikums vai vienkārši ir kādas pārdomas, emocijas, tad arī ir iedvesma un iztēle to uzrakstīt vārdos. Mācoties tālmācībā, labi ir tas, ka jebkurā laikā un jebkur varu rakstīt un sagaidīt to iedvesmu. Tāpēc tāda noteikta laika nav.

Kā mācības tālmācība ietekmē tavu motivāciju rakstīt?

Mācības tālmācībā noteikti uzlabo manu motivāciju, jo ir laiks sev, savām pārdomām. Noteikti ir daudz vairāk laika lasīt, izzināt sevi un pasauli. Tiekties pēc jaunām emocijām un pēc tam vienkārši apsēsties ērtā dīvānā, un to uzlikt uz baltas lapas.