Ekspertu diskusija “Saglabāt Nevar Likvidēt” 15. maijā

Publicēts: 16.05.19

2019. gada 15. maijā Rīgas Tālmācības vidusskola organizēja ekspertu diskusiju par izglītības pieejamību “Saglabāt Nevar Likvidēt”.
Rīgas Tālmācības vidusskola, 2019. gadā aktīvi realizē dažādas aktivitātes, ar mērķi pievērst uzmanību būtiskai problēmai – faktam, ka Latvijā 10% sieviešu un gandrīz 20% vīriešu 25-34 gadu vecumā nav ieguvuši vidējo izglītību.

Diskusijas eksperti izteica savu viedokli, pēc kādiem kritērijiem jāvērtē skola, lai lemtu par tās slēgšanu – skolēnu skaita, rezultātiem eksāmenos vai citiem aspektiem? Cik liela ir skolas nozīme Pierīgā un pierobežā? Vai nākotnē saglabāsies skola tās klasiskajā izpratnē, vai arī digitalizācijas ietekmē pieaugs tālmācības loma? Kā skolu slēgšana ietekmēs ekonomisko situāciju un kādi būs iespējamie ietaupījumi?

Diskusijā piedalījās Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs, LIZDA eksperte izglītības jautājumos Irina Avdejeva, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa un Rīgas Tālmācības vidusskolas pedagogs Edgars Čerkovskis.

Diskusijas tiešraidi vari noskatīties ŠEIT

Diskusijas FOTOGALERIJA